Aplikace autolaku

Hodně času při lakování je věnována důkladné přípravě karoserie pro nanášení autolaku, ale většina dovedností se využívá právě při aplikací autolaku.

Poměrně draze by Vás mohlo vyjít objednat si lakování v profesionální autolakovně, kde může být autolak aplikován v tepelně kontrolovaném bezprašném prostředí s kvalitním vybavením a zručným lakýrníky.

 

 

Postup při aplikací autolaku

Dvere po 2 aplikáciach autolaku

Čas mezi nanášení první a poslední vrstvy autolaku by měl být co nejvíce minimalizovat, aby se snižovala možnosti znečištění autolaku prachem a různými částicemi. Čas potřebný k zaschnutí každé vrstvy autolaku je různý, záleží od výrobce a typu laku, také se liší potřebný počet aplikací autolaku (barvy, typ apod..). Např. na plech na obrázkustačilo aplikovat autolak pouze 2-krát. Některé autolaky světlé barvy na celulózové bázi vyžadují až 4 aplikace laku aby bylo dosaženo 100% překrytí podkladové barvy.

 

 

 

Broušení barvy

Brúsenie vrstvy autolaku

Slušné provedení povrchu a vzhledu autolaku lze již dosáhnout pouze aplikací laku pistolí, ale hodně lakýrníky přebrušují jednotlivé vrstvy autolaku jemným smirkovým papírem aby dosáhli ještě lepší a hladší povrch. Barva by se před matováním měla nechat zaschnout přes noc (alespoň 12 hodin), ale iv tomto případě záleží na výrobci autolaku a také typu a složení. Při smirkování za mokra obraťte papír a položte jej na mýdlo, aby se předešlo zanesení papíru. Po skončení je však nutné odstranit z autolaku všechny stopy po mýdle.

Pro zcela rovný zrcadlový povrch se doporučuje přebrousit lak papírem hrubosti 1200 a pak vyleštit až do lesku. Tento způsob může napomoci ke zjištění chyb a nedostatků, které na autolaku jsou, ale ne vždy to funguje.

Při lakování přímo ve výrobě vzniká na povrchu autolaku jemně pomerančová kůra. Pro dosažení takového efektu se lak přebrousí papírem hrubosti 800, nanese se poslední vrstva autolaku a pak se vyleští.

Třeba být však opatrný abyste nevybrúsili lak až do tmelu - může to způsobit problémy při nanášení dalších vrstev autolaku a následně vyžadovat více broušení.

 

 

Postup sprejování

Sprejovanie dverí

Postup při sprejování je důležitý zejména pokud se nanáší barva, aby se předešlo sprejování již obarvených částí. Nejprve by se mělo nastříkat zavírání dveří, zavírání kufru a vnitřek motorového prostoru před tím, než se začne nanAST autolak na hlavní části karoserie.

Správný postup je základem pro kvalitní lakování, ale veľlkú roli hrají také zkušenosti lakýrníky a materiály s jakými pracuje, tak i pracovní prostředí. Další informace o stříkání a lakování můžete najít v článku oprava chyb lakování.

 

 

Firma AB profitrade sro v žádném případě nenese odpovědnost za použití uvedených návodů a případné vzniklé škody. Toto je jen pomocný text.


DomůDomů


Upozornění

  • Nákupní košík a ceny zboží můžete prohlížet až po přihlášení!

Zlevněné produkty

Žádné zlevněné produkty

Nové produkty

Momentálně nejsou dostupné žádné nové produkty.

Odběr novinek

Copyright © 2018 AB profitrade s.r.o. Všechna práva vyhrazena.